Podporujeme Kristýnu Židlickou! Podpořte ji s námi!

O mně

Mé jméno je Kristýna mám 20 let a od narození jsem odkázaná na invalidní vozík, z důvodu vrozenému rozštěpu páteře. Jsem také studentem střední školy a od svých 14 let se věnuji Para Alpskému lyžování na monoski.

Co to jsou monoski?

Zjednodušeně řečeno sedátko s jednou lyží a v rukou dvě malé hůlky s lyžičkami (stabilizátory).

Proč zrovna tento sport?

Protože mám ráda rychlost, adrenalin a výzvy a zároveň jsem neměla žádnou aktivitu na zimu. A tento sport tyto požadavky splňoval a díky tomu mě nadchl natolik, že jsem se dala na závodní lyžování, kdy mám za sebou už pár závodů a medailí a úspěšně 2x 1. místo v MČR.

A jaký je můj sen do budoucna?

Probojovat se na Zimní paralympiádu a také podporovat tím sport pro lidi s handicapem, protože si myslím, že i když nechodím, tak sport a každý malý pohyb, co jen jde, je důležitý po fyzické stránce, tak i psychické. A protože jsem velkým nadšencem nejen lyžování, ale celkově sportu, tak abych se v létě neflákala, když není u nás sníh celý rok, tak ráda jezdím rekreačně na handbiku (ruční kolo) nebo chodím na lezeckou stěnu (ano i to je možné :D) Řídím se totiž tím, že díky pomoci druhých a nás všech, nic není nemožné i když máme nějaký handicap, protože: ,,Handicap is my life not my problem.“ 😉